niedziela, 9 lutego 2014

Dorotka-Stokrotka, historia ślicznej dziewczynki :)

Dorotka-Stokrotka, śliczna dziewczynka.... jest córeczką moich przyjaciół.
Kiedyś była zawsze uśmiechnięta, ciekawa świata...Od 15 miesiąca życia jej zachowanie zaczęło się zmieniać :( .Przestała mówić, zamknęła się w sobie, stworzyła swój własny świat pełen kolorowych obrazków i książeczek. Zaczęła piszczeć, drapać, gryźć i uderzać głową. Jej rodzice byli przerażeni... Kiedy dowiedziałam się, że z Dorotką nie jest dobrze, nie mogłam w to uwierzyć. Jeszcze "chwilę temu" była zdrową, prawidłowo rozwijającą się dziewczynką...
Wystarczyła jedna chwila, by zmieniło się ich życie. Nie mogłam ukryć rozżalenia, łzy same napływały do oczu.
Kiedy ukończyła 2 lata zdiagnozowano autyzm dziecięcy , jednak badania nadal trwają, gdyż lekarze skłaniają się ku chorobie genetycznej. Dorotka ma liczne alergie i zespół nieszczelnego jelita , dlatego jest na rygorystycznej diecie.


 Obecnie Dorotka ma 3 lata, dzięki intensywnej terapii i lekom znów się uśmiech :) .Niestety jest stale pieluchowana, nie mówi i w żaden sposób nie komunikuje się. Jednak w jej dużych, orzechowych oczach widać mądrość i rozżalenie, którego powodem są wciąż zatrzaśnięte drzwi do naszego świata.

Bardzo chciałabym im pomóc...
Rehabilitacja i leczenie jest bardzo kosztowne, ale to jedyny sposób by pomóc Dorotce otworzyć się.
Dlatego zwracam się do Was o pomoc <3
W jaki sposób? Wystarczy przekazać 1% podatku lub darowiznę na rzecz FUNDACJI AVALON   , (która jest organizacją non-profit, wpisana na listę OPP w 2009 r.) z dopiskiem WIŚNIEWSKA, 2713.

 Niestety tego typu pomoc traktowana jest stereotypowo : 
"dlaczego mam komuś oddawać swoje pieniądze", " taka pomoc wiąże się z mnóstwem formalności".
Sama kiedyś tak myślałam...
Otóż nic bardziej mylnego! 
To my mamy prawo decydować gdzie trafi 1 % podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego . Jeśli nie podejmiesz tej decyzji, o Twoich pieniądzach będą decydować inni. Wykaż w rocznym rozliczeniu PIT gdzie ma trafić. Masz do tego prawo!

Przed 1 styczniem 2007 roku podatnik był obowiązany osobiście dokonać przelewu na rzecz wybranej siebie OPP, obecnie przelewem zajmuje się Urząd Skarbowy :)

Jak przekazać 1 % podatku?

To bardzo proste! Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT ( 28, 36, 36L, 37, 38), należy wpisać KRS 000270809


Kto może przekazać 1 % podatku ?
 •  ryczałtowcy – PIT 28,
 •  przedsiębiorcy – PIT 36,
 •  przedsiębiorcy-liniowcy – PIT 36L,
 •  pracownicy – PIT 37,
 •  gracze giełdowi – PIT 38,
 •  osoby, które sprzedały nieruchomość – PIT 39.
W pozycji INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE można uszczegółowić cel, na jaki chcemy przekazać swój 1%. Tu należy wyraźnie wpisać: Wiśniewska, 2713

Kochani każdy grosz się liczy :) Tak niewielki gest może sprawić wiele dobrego :)

W imieniu Dorotki, jej rodziców i swoim
5 komentarzy:

 1. Biedna dziewczynka ;( najgorsze jest to, że coraz częściej słyszy się o takich historiach, aż mi ciarki przeszły :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serce się kroi :(
   Niestety potrzebujących dzieciaczków jest mnóstwo i mam nadzieję, że zmienimy naszą polską mentalność i z czasem coraz więcej ludzi zechce oddać swój 1% na konkretny cel, który i tak oddajemy.

   Usuń
 2. Takie historie zawsze łapią za serce... Chciałabym mieć taką moc, żeby pomóc wszystkim chorym i potrzebującym, bo nie zasłużyli na takie cierpienie :( Trzymam kciuki za Dorotkę Stokrotkę :) :-*

  OdpowiedzUsuń

Czekam na Twój komentarz :)

Aktywni w tej chwili :)